Dům pro invalidu
Byli jste mladí a řešili jste problém bydlení. Věděli jste, že chcete bydlet ve svém, proto jste si postavili vlastní domeček. A pro získání více obytné plochy, jste si zbudovali i patro. Zůstala Vám tak větší zahrada pro budoucí dítka a jejich hry.
Po nějakém čase od nastěhování, k Vám do života opravdu dítka přišli. Milovali jste je a vychovávali, jak nejlépe jste mohli. Ale životu se zdálo, že to máte příliš jednoduché, rozhodl se, že Vám do cesty postaví velkou překážku. Připravil ji pečlivě. Jednoho rána jste autem odvezli potomky do školy a vydali jste se na Vám tak známou a všední cestu do práce. Jenže osud nechtěl, abyste do práce dorazili. Poslal Vám do cesty opilého řidiče, který několikanásobně překročil povolenou rychlost, nezvládl řízení a naboural Vás. Potom vše běželo rychle. Sanitka Vás odvezla do nemocnice, operace, další operace, měsíce strávené na lůžku a konečný verdikt lékařů, že už nikdy nebudete chodit. Opravdu velká rána a zásah do života Vašeho i Vaší rodiny.
Po odeznění prvotního šoku, se Vaše rodina rozhodne, co nejvíce Vám usnadnit návrat z nemocnice domů. To vyžaduje stavební úpravy domu, montáž pomocných madel, dostatku prostoru okolo toalety, přizpůsobení koupelny, odstranění prážků ve dveřích a mnoho dalšího. Rodina také musí vyřešit, jak se dostanete do patra domu. K tomu se jí nabízí několik možností, vyžadujících větší či menší stavební úpravy pro montáž výtahu, či pořízení schodolezu, který Vám pomůže schody překonat. Existují i neziskové organizace, které Vám a Vaší rodině poradí, jak a co upravit pro invalidu, aby byl jeho život doma co nejjednodušší. Důležité je nepodlehnout zoufalství, zachovat si rozum a chladnou hlavu a potom jednat. I na invalidním vozíku se dá plnohodnotně žít, je to jen o přístupu postiženého i jeho okolí. Tak se nevzdávejte, řešení existuje.