Závist není na místě
Když se baví nějací zaměstnanci o podnikatelích, nejednou lze vycítit z takového hovoru přinejmenším špetku závisti. Protože takoví zaměstnanci, kteří musejí pracovat pro nějakého toho šéfa, nejednou konstatují, že se podnikatelé mají lépe. Takový podnikatel je v jejich očích někým, kdo jenom dává příkazy svým zaměstnancům, kdo si chodí do práce, jak se mu zlíbí, kdo si bere z firemní kasy tolik peněz, kolik zrovna chce atd.
Ovšem nakolik jsou podobné názory oprávněné? Nakolik mají zaměstnanci skutečně důvod soukromým podnikatelům závidět? To je různé. Jistě, jsou i případy, kdy jsou podobné názory plně na místě, ale pak jsou tu i situace docela opačné.
Ne každému z podnikatelů se totiž jak známo vždy daří. A někdo takový se nejednou hravě dostane do ekonomických a s nimi souvisejících dalších problémů, a to ne nezbytně jenom svojí vlastní leností či liknavostí. Je mnoho důvodů, proč se může v podnikání přestat dařit, a člověk se jim ne vždy dokáže úspěšně vyhnout.
A co když už nastanou potíže, s nimiž se podnikatel nedokáže vypořádat vlastními silami?
Pak nejednou není jiná možnost, než si vzít půjčku a z té firmu podporovat, dokud se opět všechno nevrátí do normálu.
Jenže ne každá půjčka je podnikatelům v nesnázích dostupná. Když je soukromník v tísni, nejednou narazí na finanční instituci, jež sice podnikatelské půjčky nabízí, ale jemu odmítne vyhovět. Protože takový podnikatel nesplňuje kritéria, jež si zde nastavili.
A když se tak stane, je moudrou náhradní variantou hypotéka bez příjmu Nebankovní hypotéky. U té totiž může uspět i ten, kdo má značné problémy. Ani ten, kdo má jen skoupé daňové přiznání, dluhy, záznamy v registrech dlužníků a podobně, tu nepřijde zkrátka. Stačí tu dát jenom do zástavy nemovitost a rázem může být půjčka na podnikání poskytnuta, a to i velice rychle a za výhodných podmínek. A to přijde leckterému podnikateli víc než vhod.